19 Ekim 2023 Perşembe Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup ‘ne olmuştu ya’ diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. 

İşte 19 Ekim Perşembe akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri…

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze’de Rum Ortodoks Kilisesi’ni hedef aldığını duyurdu. İsrail’in Gazze Şeridi’nde yerinden edilenlerin sığındığı tarihi kiliseye düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananlar olduğu belirtildi.

Şu an İsrail’de bulunan ve Gazze ablukasını yerinde takip eden gazeteci Fulya Öztürk, kendisine gelen şüpheli aramayı sosyal medya hesabından takipçileriyle anlattı. “02-21” telefon numarasıyla arandığını söyleyen Fulya Öztürk, ‘Telegram sayfalarında da fotoğraflarımı paylaşıyorlar.’ diyerek tedirgin eden paylaşım yaptı.

Hasan Can Kaya ve Büşra Pekin’in başrolünde yer aldığı, uzun bir süredir beklenen ‘Çok Aşk’ filmi yakında vizyona girecek. İkili film için çok heyecanlı olduklarını sık sık dile getirmekten çekinmiyor. Fakat öğrendiğimiz yeni bir dedikodu daha var! İddialara göre ikilinin sette başlayan arkadaşlıkları aşka dönüşmüş.

6 Şubat’ta ülkemizi derinden sarsan deprem felaketi beraberinde sayısız acılı günler getirmişti. Tüm Türkiye bir yandan yaraları sarmaya çalışırken, rap sanatçıları da bir araya gelerek depremzedeler için bir albüm çıkarmak istemişti: Öyle ki Ceza ve Sagopa bile yılların meselesini bir kenara bırakmış ve ortak bir parçada yer almayı kabul etmişti. Ancak bazı sanatçıların ‘kaprisi’ nedeniyle projenin suya düştüğü belirtilmişti. O projeye dair ilk açıklama ünlü rap sanatçısı Şehinşah’dan geldi. ?

Son dönemde çıkan ifşaatların ardından mal varlıklarına el konularak haklarında soruşturma başlatılan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın ilişki ağının Gürcistan’a kadar uzandığı ortaya çıktı. Cumhuriyet’te Murat Ağırel’in haberine göre; Engin Polat’la ilişiği olduğu belirtilen ve kara para aklama soruşturmasında ismi geçen Derkan Başer’in yasadışı bahis patronu Veysel Şahin ile Gürcistan’da firari olan Galip Öztürk’le birlikte görüldüğü öğrenildi.

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile “Gazze’de insanlık tarihinin en ağır dramlarından biri yaşanıyor, sessiz kalmak bu katliamlara ortak olmaktır, Gazze’ye 280 milyon liralık insani yardım yapmaya hazırız” dedi.

Daha önce hiç estetik yaptırmadığını söyleyen Meryem Uzerli’nin New York’tan paylaştığı son fotoğrafları tepki çekti. Yüzünde bariz belli olan şişkinlik, ‘Nasıl estetik yok?’ dedirtti.

Aile’nin son bölümüne Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkıya’nın bir sahnesi damga vurdu. Aslan’ı canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ’un soyunduğu sahne sosyal medyada gündem oldu.

Rol arkadaşı Burak Deniz’le Cannes’daki Mipcom fuarında olan Hande Erçel, daha önce Carla Bruni’nin Venedik Film Festivali’nde giydiği Valentino elbiseyi giydi. Sosyal medya kullanıcıları elbiseyi kimin daha iyi taşıdığını derinlemesine tartıştı!

Yemek tabağının fotoğrafını çekip paylaşan adam lokmaları boğazımıza dizdi… Yemekten başka her şeye benzeyen tabak, Twitter’da (X) viral oldu. Buyuruuun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x