Hrant Dink için karanfiller bırakıldı; Özgür Özel de katıldı: Karşımızdaki kötülük, katillerine sahip çıkıyor; iyi insanlar da adalet arayışına sahip çıksın

Gazeteci Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliye edilmesine tepkiler sürerken, Dink’in vurulduğu yere bugün karanfil bırakıldı. Anmaya katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Karşımızdaki kötülük ve derin güçler, katillerine sahip çıkıyorlar. Bütün iyi insanlar birbirine ve adalet arayışına sahip çıksın” diye konuştu. 

Hrant’ın Arkadaşları İnisiyatifi saat 14.00’te Hrant Dink’in vurulduğu yerde, Sebat Apartmanı önünde (Eski Agos Ofisi) buluştu. Buluşmaya çok sayıda vatandaş da katıldı.

CHP Genel Başkanı Özgün Özel ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de buluşmaya katılanlar arasındaydı. Cumartesi Anneleri de buluşmada yerlerini aldı.

Dink’in vurulduğu yere karanfiller bırakıldı. Hrant’ın Arkadaşları İnisiyatifi’nden Bülent Aydın burada yaptığı konuşmada Dink cinayetinin hâlâ karanlıkta kaldığını vurguladı, “Biz bitti demeden bu dava bitmez” sloganları atıldı.

Özel, “Bugün Hrant’ın arkadaşlarının çağrısı ile buradayız. Bir derin güç, hepimize had bildiriyor. Elbette en çok Ermeni cemaatini yaralıyor, üzüyor, tedirgin ediyor. Türkiye’deki tüm muhaliflere şunu söylüyorlar: ‘Biz buradayız’ diyorlar. ‘Günü geldiğinde katilimize de sahip çıkarız’ diyorlar. Kötülük, katiline sahip çıkıyorsa; tüm iyi insanları Hrant’ın davasına, bütün mağdurların davalarına, Türkiye’deki insan hakları sorunlarına, Türkiye’deki bütün eşitsizliklere karşı birleşmeye davet ediyorum. Karşımızdaki kötülük ve derin güçler, katillerine sahip çıkıyorlar. Bütün iyi insanlar birbirine ve adalet arayışına sahip çıksın” ifadesini kullandı. 

Özel, “Yürüyüşlere, açıklamalara gelin. Gelin ki kötülük kaybolsun gitsin. İyi insanlar birbirinin gözünün içine bakabilirler. Rakel Dink, 17 yıldır gözümüzün içine bakıyor. Ama kötüler gözünüzün içine bakamazlar, onlar kaçarlar saklanırlar. İyi insanlar bundan sonra birlikte cesaret göstersinler, kötülüğü hep birlikte yeneceğiz, söz veriyorum” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x