Konuşmasında Ebrar’ı mı Destekledi? Erdoğan’ın ‘Yaşam Hakkı’ İfadesi Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada ‘Kültür sanat, spor gibi hepimizi birleştirmesi gereken alanları bozgunculuk aracı haline getirmeye çalışanları görüyoruz. Tüm bireylerin yaşama, kendini ifade etme ve oy tercihlerine saygı göstermek zorundayız.’ ifadeleri sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. 

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Ebrar Karakurt bir süredir ‘Abdulhamid’ tartışmaları ve cinsel yönelimi nedeniyle gericilerin hedefinde. Hatta Troller tarafından hedef gösterilen Ebrar’la ilgili takım dışı bırakılması dahi istenmişti.

Sosyal medyada öyle tartışmalar yaşandı ki Ebrar’a karşı yürütülen kara propagandalar neredeyse galibiyet kutlamalarının önüne geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün kabine sonrası yaptığı açıklama ise sosyal medya kullanıcıları tarafından ‘bu tartışmayı sonlandıracak’ şeklinde yorumlandı.

Sosyal medya kullanıcıları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu ifadelerini destek olarak yorumladı:‘Kültür sanat, spor gibi hepimizi birleştirmesi gereken alanları bozgunculuk aracı haline getirmeye çalışanları görüyoruz.

Hiç kimse kusura bakmasın bu ülkeyi bir grup azınlığın görenlerin devri kapanmıştır. Tüm bireylerin yaşama, kendini ifade etme ve oy tercihlerine saygı göstermek zorundayız.’

Öte yandan yorumlarda bu anlamı çıkarmayanlar da oldu.

Erdoğan’ın açıklamasını destek olarak algılayan sosyal medya kullanıcıları şu yorumları yaptı ?

Açıklamayı tam tersi olarak algılayan sosyal medya kullanıcıları da var ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x