Oppo Find X8 ve Find X8 Ultra’nın çip detayları sızdırıldı

Geçtiğimiz ay Oppo, amiral gemisi akıllı telefon serisi Find X7’yi tanıttı. Find X7 ve Find X7 Ultra, şirketin en üst düzey cihazları olarak konumlanıyor ancak bu modellerin öncüllerine dair haberler şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Bir duyumcunun paylaşımına göre, Find X8 serisine ait çip detayları belli oldu. Gelin bu bilgilere bir göz atalım.

Oppo‘nun Find X8 serisi henüz piyasaya çıkmak için oldukça uzakta olmasına rağmen, bir duyumcu gelecek nesil amiral gemisinin Qualcomm ve MediaTek’ten en üst düzey çipleri barındıracağını iddia etti. Duyumcunun belirttiğine göre, gelecek yıl piyasaya sürülecek Oppo’nun amiral gemisi akıllı telefonu, Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti ve Dimensity 8400 çipset ile donatılacak.

Oppo Find X8 ve Find X8 Ultra’nın çip detayları sızdırıldı

İlk çipsetin daha yüksek model olan Find X8 Ultra için, ikincisinin ise temel model Find X8 için kullanılması bekleniyor. Ayrıca, Find X8 Ultra’nın ultrasonik ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip olacağı, Find X8’in ise güvenlik için optik bir ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı sunacağı öne sürüldü.

İlgili haberlere göre, Dimensity 9300 yonga setine sahip Find X7, Ocak 2024’te AnTuTu listesinin zirvesinde yer aldı. Find X7 Ultra‘nın da uydu iletişimi desteği sunan yeni bir versiyonuyla yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda güncellemeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x